استخدام نیروی نمایشگاهی

آیا نمایشگاهی در تهران پیش رو دارید و نیازمند تامین نیروی نمایشگاهی یا استخدام نیروی نمایشگاهی (از جمله نیروی اینفورمیشن یا غرفه دار نمایشگاه، پروموتر، سمپلر، باریستا و…) هستید؟ بدون شک موفقیت اقتصادی یک نمایشگاه در گرو پرسنل مجرب و پروموترهای حرفه‌ای خط محصول و خدمات شماست. مجموعه اون با من (با بیش از 20 سال سابقه خدمات رسانی) به شما کمک می‌کند که مجرب ترین نیروی کار را با هزینه مقرون به صرفه برای نمایشگاه خود انتخاب کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

نیروی نمایشگاهی - تامین نیروی نمایشگاه

معرفی انواع نیروی کار نمایشگاهی

استخدام نیروی نمایشگاهی به فرایند تامین و آماده سازی افراد متخصص و مجرب جهت کار در نمایشگاه و رویدادهای تجاری اطلاق می‌شود. این نیروها می‌توانند در 6 موقعیت شغلی کلیدی ایفای نقش کنند: 

1- نیروی اینفورمیشن نمایشگاه: در هر صنعتی که فعالیت می‌کنید، شما به نیروی کانتردار و اینفو برای نمایشگاه خود احتیاج دارید. پرسنل اینفورمیشن یا غرفه دار نمایشگاه معمولا در پشت کانتر می‌ایستند و به همراه مترجم، بازدید کنندگان را برای ورود به غرفه جذب می‌کنند.

2- پرسنل فروش نمایشگاه: شما باید افرادی زبده و آشنا به خط محصول یا خدمات خود را استخدام کنید تا با ارائه کاتالوگ و دیگر اطلاعات تخصصی، بازاریابی محصولات شما را به درستی انجام دهند.

3- نیروی سمپلینگ نمایشگاه: باید افرادی در غرفه حضور داشته باشند تا مخاطب هدف شما را به تست سمپل (نمونه محصول) ترغیب کنند و یا نحوه سمپلینگ محصول را آموزش دهند.

4- نیروی پروموتر نمایشگاه: حتی اگر بهترین محصولات را هم داشته باشید، تا توجه مخاطبان بالقوه را به غرفه خود جذب نکنید به موفقیت نخواهید رسید. این وظیفه پرسنل پروموتر است تا افراد را به سمت برند یا آمدن به غرفه شما ترغیب کنند.

5- کارکنان خدماتی نمایشگاه: استخدام پرسنل نمایشگاهی جهت نظافت غرفه، کمک به حمل و جا به جایی بار و … نیز از ضروریات اجتناب ناپذیر غرفه شماست.

6- باریستا و مهماندار نمایشگاه: شما به نیروهایی نیاز دارید تا وظایف صرف نوشیدنی‌های گرم و سرد، فینگرفودها، پک غذایی و … را برعهده بگیرند و تجربه خوشایندی از حضور در غرفه را برای مخاطب ایجاد کنند.

وظیفه استخدام نیروی نمایشگاهی بر عهده کیست؟

استخدام نیروی نمایشگاهی مجرب (اعم از پرسنل اینفورمیشن، تشریفات یا غرفه دار نمایشگاه) به هزینه‌های مالی و زمانی قابل توجهی نیاز دارد. این در حالی است که در کشورهای صنعتی، برون سپاری تامین نیرو نمایشگاهی امری حرفه‌ای و کاملا اقتصادی به شمار می‌رود. .

در ایران نیز تامین نیروی نمایشگاهی اغلب بر عهده شرکت‌هایی است که به طور تخصصی به ارائه خدمات نمایشگاهی (اعم از تامین پرسنل، طراحی غرفه، اجاره تجهیزات و …) می‌پردازند. این شرکت‌ها با درک نیازهای خاص هر نمایشگاه و رویداد، به استخدام، آموزش و اعزام نیروی انسانی نمایشگاهی متخصص اقدام می‌کنند. آن‌ها از یک دیتابیس گسترده‌ای از نیروهای آموزش دیده در زمینه‌های مختلف، از جمله فروش، بازاریابی و خدمات مشتری برخوردارند. این امر به شرکت کنندگان در نمایشگاه ها این امکان را می‌دهد که تمرکز خود را بر روی استراتژی‌های بازاریابی و اهداف فروش خود قرار دهند و در عین حال اطمینان داشته باشند که نیروی نمایشگاهی ماهر و حرفه‌ای در دسترس هستند.
البته علاوه بر شرکت‌های تخصصی، برخی از برگزار کنندگان نمایشگاه ها نیز خدمات تامین نیروی نمایشگاه را به عنوان بخشی از پکیج‌های شرکت در نمایشگاه ارائه می‌دهند که اغلب برای کسب و کارهای نوپا و کوچک مناسب‌تر است. 

هزینه تامین نیروی نمایشگاهی

هزینه استخدام نیرو نمایشگاه با توجه به نوع آن (نمایشگاه بین المللی یا داخلی)، مکان برگزاری نمایشگاه (در تهران یا سایر شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و …) و تعداد پرسنل مورد نیاز تعیین می‌گردد. به طور مثال هزینه نهایی کارفرما برای تامین نیروی نمایشگاه کتاب یک در تهران با 3 الی 6 کارمند، بین 6 تا 9 میلیون تومان (در بهار 1403) تخمین زده می‌شود. جهت کسب اطلاع دقیق در مورد هزینه استخدام نیروی نمایشگاهی در تهران، می‌توانید با مشاوران مجموعه ما در ارتباط باشید. تمامی تلاش مجموعه ما نیز بر آن است تا ضمن حفظ کیفیت و استانداردهای مورد نظر شما، مخارج نمایشگاهی شما را کاهش و مدیریت کند. 

در ادامه حدود قیمتی برای 6 تا 8 ساعت کاری هر یک از پرسنل نمایشگاهی آمده است:

مترجم، نیروی اینفورمیشن و غرفه دار نمایشگاه: بین 1 الی 1 میلیون 500 هزار تومان

پروموتر نمایشگاه: بین 900 الی 1 میلیون و 300 هزار تومان

فروشنده نمایشگاه: بین 1 میلیون الی 1 میلیون و 700 هزار تومان

نیروی سمپلینگ نمایشکاه: بین 800 الی 1 میلیون و 100 هزار تومان

نیروی خدماتی نمایشگاه: بین 700 الی 1 میلیون تومان

مهماندار نمایشگاه: بین 800 الی 1 میلیون و 200 هزار تومان

نیروی خدماتی برای نمایشگاه - نیروی خدماتی نمایشگاهی تهران - فروشنده نمایشگاه

استخدام نیروی نمایشگاهی چگونه انجام می شود؟

مجموعه خدمات و تشریفاتی ما که با برند اون با من شناخته می‌شود با بیش از ۲۰ سال سابقه خدمت رسانی در نمایشگاه ها آماده‌ی ارائه خدمات به مدیران و صنعتگران گرامی است. شما می‌توانید طیف گسترده خدمات نمایشگاهی ارائه شده توسط مجموعه را در زیر مشاهده کنید.

1- اجاره تجهیزات (اجاره اسپیس نمایشگاهی، سقف غرفه‌ها، سازه تتریس، غرفه پیش ساخته ماکسیما و …)

2- استخدام نیروی نمایشگاهی (پرسنل اینفورمیشن یا غرفه دار نمایشگاه، پروموتر، سمپلر، خدماتی و …)

3- فینگرفود و پذیرایی نمایشگاهی (باریستا، صرف نوشیدنی و پک هدایا)

4- ساخت تیزر نمایشگاهی (موشن گرافیک، انیمیشن . دکوراتیو)

5- گل آرایی و غرفه آرایی نمایشگاهی (نظارت بر نحوه آماده سازی، تحویل و چیدمان)

در مجموعه ما، استخدام نیروی نمایشگاهی از طریق فرایندی منظم و دقیق (ارزیابی رزومه، مصاحبه‌های مجازی و حضوری، دوره‌های آموزش اصول فروش و استراتژی های ارتباطی) انجام می شود تا اطمینان حاصل شود. که افراد منتخب دارای مهارت و تجربیات لازم جهت انجام وظایف خود در محیط نمایشگاهی هستند.

وظایف و اهمیت استخدام نیروهای نمایشگاهی

وظایف نیروی اینفورمیشن نمایشگاه (غرفه دار نمایشگاه):

ارائه اطلاعات دقیق و به روز به بازدید کنندگان

قرارگیری در پشت کانتر و جمع آوری بازخورد و نظرات بازدیدکنندگان

وظایف نیروی پروموتر نمایشگاه:

هدایت بازدید کنندگان به غرفه ها و بخش های مختلف

جلب توجه مخاطبان هدف به برند و غرفه

وظایف نیروی سمپلینگ نمایشگاه:

جلب نظر و توجه مشتریان به تست محصول

آموزش نحوه سمپلینگ محصول در صورت نیاز

وظایف پرسنل فروش نمایشگاه:

بازاریابی خط محصول و خدمات

ارائه کاتالوگ و اطلاعات تخصصی محصول

وظایف کارکنان خدماتی نمایشگاه

ارائه خدمات پشتیبانی و جابجایی

حفظ نظم غرفه ها و بهبود تجربه مخاطبان

وظایف مهماندار و باریستا نمایشگاه:

مدیریت جمعیت و ارائه هدایای تبلیغاتی 

صرف نوشیدنی و پک های غذایی

استخدام نیرو کار در نمایشگاه بین المللی تهران

چه نمایشگاه داخلی داشته باشید و چه نمایشگاه بین المللی، ضرورت تامین نیروی نمایشگاهی مجرب اجتناب ناپذیر است. سالها فعالیت شرکت، ما را در برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی مطابق با بالاترین سطح استانداردهای جهانی، کارآزموده و با تجربه کرده است. از مهم ترین مزایای برون سپاری استخدام نیروی نمایشگاهی به مجموعه ما: 

استفاده از نیروی فنی و مهندسی با تخصص در صنایع مرتبط

به کار گیری پروموتر و نیروی فروش مسلط به اصول بازاریابی بین المللی

استخدام مترجم های چند زبانه و با تجربه

ارائه خدمات مشاوره‌ای برای طراحی و برنامه ریزی نمایشگاه ها

استفاده از طراحی‌های فراگیر و فناوری پیشرفته چهت جلب توجه مخاطب

مهارت ارتباطی قوی نیروها و توانایی مدیریت رویدادها

تامین نیروی نمایشگاهی مجرب چه ضرورتی دارد؟

بی شک دستاوردهای اقتصادی و فرهنگی یک نمایشگاه، در گرو استخدام نیروی نمایشگاهی مجرب است. به هر میزان که پرسنل شما بتوانند تعامل موثرتری را با مشتریان هدف ایجاد کنند، پروموت خط محصول شما قوی‌تر و ارزش ویژه برند شما بارزتر خواهد بود. نیروی انسانی نمایشگاه با داشتن تخصص و مهارت‌های لازم در برقراری ارتباط موثر با بازدید کنندگان، تاثیر بسزایی در افزایش جذب مخاطب و تقویت تصویر برند دارد. به علاوه، این نیروها با ارائه اطلاعات کافی و دقیق در مورد محصولات یا خدمات، به ایجاد یک تجربه خرید مثبت برای بازدید کنندگان کمک می‌کنند. که این امر می‌تواند منجر به افزایش فروش به مشتریان شود.
از طرف دیگر، نیروی خدماتی نمایشگاهی با فراهم کردن خدمات پشتیبانی و لجستیکی، نقش کلیدی در حفظ نظم و تداوم عملیات غرفه ها دارند. این نیروها با مدیریت موثر زمان و منابع، به کاهش استرس مرتبط با برگذاری نمایشگاه ها کمک می‌کنند. به طور کلی، حضور نیروی نمایشگاهی مجرب در غرفه ها می‌تواند به حل سریع چالش‌ها و مسائل احتمالی کمک کند و در افزایش کارآیی و بهبود عملکرد کلی نمایشگاه ها موثر باشد.

نیروی انسانی نمایشگاهی - استخدام نیروی نمایشگاهی - نیروی غرفه دار نمایشگاه

حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی تهران

مجموعه ما با بیش از 20 سال سابقه فالیت در حوزه برگزاری و استخدام نیروی نمایشگاهی، یکی از پیشگامان در این صنعت شناخته می‌شود. از مهم‌ترین نمایشگاه های داخلی و بین المللی در تهران که مجموعه ما برای سالیان متمادی در آن حضور داشته است، می‌توان به نمایشگاه های زیر اشاره کرد:

1- نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 

2- نمایشگاه بین المللی صنعت و ماشین آلات

3- نمایشگاه معماری و دکوراسیون داخلی

4- نمایشگاه بین المللی متالوژی و فولاد (ایران متافو)

5- نمایشگاه بین المللی الکامپ

6- نمایشگاه بین المللی صنعت در تهران

7- نمایشگاه مخابرات، فناوری اطلاات و اقتصاد دیجیتال

8- نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو در تهران

و …

استخدام نیروی نمایشگاهی؛ فرصت های شغلی

اگر تمایل به استخدام در نمایشگاه های تهران (و سایر شهرهای تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد) را دارید، ما در کنار شما هستیم. در مجموعه خدماتی اون با من! از تمامی عزیزانی که معیارهای لازم جهت تصدی مشاغل اینفو نمایشگاه، مترجم، بازاریابی و پروموتر، غرفه دار، خدمات، باریستا و … را دارند، استقبال می‌کنیم. در صورت تمایل می‌توانید رزومه خود را برای مجموعه ما ارسال نمایید.

سوالات متداول در مورد تامین نیرو نمایشگاهی:

1- انواع نیروهای کار نمایشگاهی کدام‌اند؟

به طور کلی به 6 دسته نیروی اینفورمیشن (مترجم و غرفه دار نمایشگاه)، پرسنل فروش، سمپلیر، پروموتر، کارکنان خدماتی و نیروی پذیرایی در نمایشگاه خود نیاز دارید.

2- بهترین روش استخدام نیروی نمایشگاهی چیست؟

ما بر اساس سالها تجربه دریافته‌ایم که برون سپاری تامین نیروی نمایشگاهی و فعالیت‌های تشریفاتی، اقتصادی‌ترین و حرفه‌ای ترین روش برای کارفرمایان است. کیفیت برتر حاصل شده از برون سپاری تامین نیروی انسانی و تشریفات نمایشگاهی در مطالعاتی که در کشورهای صنعتی همچون کره جنوبی و چین انجام شده است نیز صحت این ادعا را نشان می‌دهد.

3- به چه تعداد نیروی نمایشگاهی نیاز است؟

تعداد پرسنل نمایشگاهی با توجه به حوزه فعالیت و مساحت غرفه متفاوت است. مثلا برای یک غرفه در نمایشگاه کتاب با فضای کوچک به 2 یا 3 پرسنل و با فضای بزرگ به 5 یا 6 پرسنل نیاز دارید (به غیر از نیروی پروموتر که در خارج از غرفه مستقر هستند).

4- چگونه در مورد صلاحیت نیروی فروشگاهی اطمینان حاصل کنیم؟

مهم‌ترین اصل، تجربه نیرو و پرسنل از حضور در نمایشگاه است. با این حال فاکتورهای دیگری همچون هوش هیجانی، تناسبات فرهنگی، آشنایی با صنعت شما، اطلاعات عمومی و مهارت‌های اجتماعی پرسنل نمایشگاهی را نیز جدی بگیرید.

5- آیا پوشش بیمه ای برای نیروی کار نمایشگاهی ضروری است؟

بله، مجریان و برگزار کنندگان نمایشگاه های غیر مسقف (در فضای باز) باید کلیه کارکنان ستادی را در برابر حوادث خاص مانند آتش سوزی بیمه کنند (بند سه – بخش امور بیمه دستورالعمل پیوست).

6- تعرفه پرسنل و کارمندان نمایشگاهی چقدر است؟

تعرفه و هزینه پرسنل نمایشگاه با توجه به تجربه و تخصص در هر سطح متفاوت است. با این حال، حدود قیمتی (بهار 1403) برای 6 تا 8 ساعت کاری به شرح زیر است.

تعرفه استخدام مترجم، نیروی اینفورمیشن و غرفه دار نمایشگاه: بین 1 الی 1 میلیون 500 هزار تومان

تعرفه استخدام پروموتر نمایشگاه: بین 900 الی 1 میلیون و 300 هزار تومان

تعرفه استخدام فروشنده نمایشگاه: بین 1 میلیون الی 1 میلیون و 700 هزار تومان

تعرفه استخدام نیروی سمپلینگ نمایشگاه: بین 800 الی 1 میلیون و 100 هزار تومان

تعرفه استخدام نیروی خدماتی نمایشگاه: بین 700 الی 1 میلیون تومان

تعرفه استخدام نیروی پذیرایی و باریستا: بین 800 الی 1 میلیون و 200 هزار تومان

مجله اون با من

آخرین اخبار و مقالات ما را در اینجا مشاهده کنید
چگونه در نمایشگاه بین المللی تهران غرفه بگیریم ؟ | راهنمای صفر تا صد

چگونه در نمایشگاه بین المللی تهران غرفه بگیریم ؟ | راهنمای صفر تا صد

چگونه در نمایشگاه بین المللی تهران غرفه بگیریم؟ بدون شک این سوال یکی از رایج‌ترین سوالات کسب‌وکارها و شرکت‌ها در زمینه نمایشگاه بین‌المللی تهران به شمار می‌رود. جهت دریافت غرفه ابتدا باید اطلاعات کاملی از

ادامه مطلب ←
پیمایش به بالا