غرفه آرایی نمایشگاهی

غرفه آرایی نمایشگاهی به دیزاین و طراحی داخلی غرفه (در قالب نورپردازی، گرین وال، چیدمان، بنر، جلوه های بصری، تزیین و…) اشاره دارد که با اصول غرفه سازی نمایشگاه (مانند سازه‌های تتریس، ماکسیما، پارتیشن) متفاوت است. مجموعه اون با ما (با بیش از 20 سال سابقه خدمت‌رسانی) به شما کمک می‌کند تا طرحی خلاقانه برای غرفه نمایشگاهی خود پیاده سازی کنید و تصوری ایده‌آل از برند و کسب و کار خود در ذهن بازدیدکنندگان بر جای بگذارید. با ما همراه باشید.

غرفه آرایی نمایشگاهی

غرفه آرایی نمایشگاه به چه معناست؟

غرفه آرایی نمایشگاهی از نظر عملکرد و نتیجه با غرفه سازی نمایشگاهی متفاوت است و بطور تخصصی مربوط به دیزاین داخلی غرفه می‌شود. این فرآیند شامل انتخاب رنگ، مبلمان، نورپردازی و دیگر عناصر بصری است که همگی با هدف ایجاد یک تجربه جذاب برای مخاطبین و تقویت تصویر برند انجام می‌گیرد. گل آرایی غرفه نمایشگاهی (یا گرین وال) نیز یکی از عناصر محبوب در غرفه آرایی است که می‌تواند به افزایش زیبایی و جلوه طبیعی غرفه کمک شایانی کند.

اصول دیزاین نمایشگاهی

اصول غرفه آرایی نمایشگاه شامل مجموعه‌ای از قواعد و روش‌های خاصی است که به طراحان و برندها کمک می‌کند غرفه ای جذاب، کارآمد و موثر ایجاد کنند. اولین قدم، شناخت دقیق اهداف نمایشگاهی و مخاطب هدف است. این شناخت باید در تمامی جنبه‌های طراحی غرفه، از انتخاب رنگ و متریال مورد استفاده تا چیدمان و نورپردازی، مورد توجه قرار بگیرد. استفاده بهینه از فضای موجود برای ایجاد جریان طبیعی حرکت بازدید کنندگان، تسهیل دسترسی به اطلاعات و نمایش محصولات نیز از اصول کلیدی غرفه آرایی نمایشگاهی است

1- دیزاین و طراحی داخلی غرفه باید به توجه به نیاز هر کسب و کار، سفارشی سازی شود.

2- بازدیدکنندگان باید غرفه را با ماهیت کسب و کار مرتبط بدانند.

3- طراحی غرفه نمایشگاهی باید به طور واضحی از رقبا متمایز باشد و در ذهن مخاطب باقی بماند.

4- در چیدمان غرفه باید به استفاده بهینه از فضا توجه ویژه‌ای شود.

5- نورپردازی و رنگ متریال‌های غرفه باید با رنگ سازمانی همخوانی داشته باشد.

6- نحوه دیزاین غرفه نباید حرکت سریع و رفت و آمد بازدیدکنندگان را مختل کند.

7- با توجه به ماهیت سازمان و نوع نمایشگاه، از فناوری های ارتباطی (مانند صفحه نمایش‌های دیجیتال و ایستگاه های تعاملی) استفاده شود.

8- مخاطب بتواند مفهوم و پیام غرفه نمایشگاه را درک کند.

9- از شعار و لوگو برند به شکلی هوشمندانه و قابل مشاهده در تزئین غرفه نمایشگاه استفاده شود.

گل آرایی غرفه نمایشگاهی - اصول غرفه آرایی نمایشگاه

عوامل موثر بر هزینه غرفه آرایی نمایشگاهی

 • اندازه و متراژ غرفه
 • موقعیت مکانی غرفه در نمایشگاه
 • طراحی و سفارشی سازی غرفه
 • مواد و مصالح استفاده شده در دیزاین داخلی غرفه
 • تکنولوژی و تجهیزات صوتی و تصویری
 • نورپردازی
 • گرافیک و چاپ مواد تبلیغاتی
 • حمل و نقل و نصب خدمات جانبی مانند اینترنت، برق و آب
 • بیمه هزینه های نیروی انسانی (طراحان، کارگران نصب، پرسنل غرفه)
 • اجاره تجهیزات و مبلمان ( در مدت زمان نمایشگاه) ​

شما می‌توانید برای تعیین قیمت غرفه آرایی نمایشگاه خود با کارشناسان مجموعه اون با من! در ارتباط باشید.

تفاوت غرفه آرایی با غرفه سازی نمایشگاهی

همانطور که پیش‌تر گفته شد، غرفه آرایی نمایشگاهی از نظر عملکرد و نتیجه با غرفه سازی نمایشگاهی متفاوت است. غرفه سازی نمایشگاه به فرایند طراحی، ساخت و نصب بدنه غرفه (در قالب دیوار، سقف و کف غرفه) اشاره دارد. اما غرفه آرایی معطوف به طراحی و نحوه چیدمان داخلی غرفه به نحوی است که توجه مخاطب را سریعا به خود جلب کند.

 • غرفه سازی نمایشگاهی شامل: سازه تتریس، غرفه پیش ساخته ماکسیما، پارتیشن، نصب و مونتاژ غرفه، سیستم تهویه مطبوع و …
 • غرفه آرایی نمایشگاهی شامل: نورپردازی، چیدمان غرفه نمایشگاهی، طراحی قفسه ها و استند، ویترین و کانتر، انتخاب مبلمان، طراحی بنرها، گل آرایی غرفه نمایشگاهی، جلوه های بصری، تزیین غرفه نمایشگاه و …

تاثیر تزیین غرفه نمایشگاه بر جذب مخاطب

در یک نمایشگاه، شما باید در عرض چند ثانیه روی مشتریان بالقوه تأثیر بگذارید و هر تأثیری که در آن لحظات حیاتی ایجاد کنید تعیین می‌کند مخاطب در غرفه شما بماند یا نه.  

تزیینات و غرفه آرایی نمایشگاهی نیز اولین چیزی هستند که بازدید کنندگان می‌بینند. و این تزئینات می‌توانند نشان دهنده کیفیت و سطح کسب و کار باشند. از طرف دیگر، دیزاین غرفه نمایشگاه می‌تواند پیام برند و محصولات یا خدمات ارائه شده توسط کسب و کار را به شکل بصری و جذاب منتقل کنند. در نتیجه، نه تنها موجب جذب مخاطب می‌شود بلکه می‌تواند به عنوان یک ابزار بازاریابی قدرتمند عمل کند، تاثیر طولانی مدتی بر روی بازدید کنندگان داشته باشد و آن‌ها را برای ارتباط بیشتر و کسب اطلاعات کامل‌تر ترغیب کنند.

تزئین غرفه نمایشگاه - تزیینات نمایشگاهی

تکنولوژی و طراحی مدرن غرفه های نمایشگاهی

ما در مجموعه خود قبل از هر چیز تصاویر و طرح های سه بعدی از دیزاین غرفه را در اختیار مشتریانمان قرار می دهیم. در نتیجه، نتیجه نهایی غرفه آرایی دقیقا مورد تایید کارفرمایان است و با اهداف سازمانی، بودجه مالی و برنامه زمانی آن‌ها همخوانی دارد. ما برای طراحی مدرن و صنعتی غرفه های نمایشگاهی از نرم افزارهای 3ds Max، SketchUp، AutoCAD، V-Ray و ANSIS متناسب با نیز نیاز مشتریان و نوع غرفه استفاده می‌کنیم.

غرفه آرایی نمایشگاه بین المللی

چه نمایشگاه داخلی داشته باشید و چه نمایشگاه بین المللی، پیاده سازی غرفه آرایی اصولی و خلاقانه ضروری است. سال‌ها فعالیت شرکت، ما را در طراحی و ساخت بهترین غرفه های نمایشگاهی کارآزموده و با تجربه کرده است. از جمله نمایشگاه های داخلی و بین المللی در تهران (و سایر شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز) که مجموعه اون با ما در آن حضور داشته است عبارتند از:

1- نمایشگاه صنعت تهران

2- نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی و دارویی در تهران

3- نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، ماشین آلات و صنایع وابسته

4- نمایشگاه گل و گیاه تهران

5- نمایشگاه بین المللی لوستر، چراغ های روشنایی و تزئینی

و …

رویکردهای دیزاین نمایشگاهی

1- رویکرد مینیمالیستی: در غرفه آرایی مینمالیستی از ازدحام و شلوغی فضا اجتناب می‌شود و چیدمان غرفه نمایشگاهی ساده و با رنگ های خنثی (اغلب سفید، خاکستری و بژ) هستند. در دیزاین منیمالیستی غرفه، بازدیدکنندگان بر محصول یا پیام برند تمرکز هستند و عناصر غیر ضروری در ساخت غرفه حذف می‌شود. در این رویکرد غرفه آرایی، شما فضای خالی و باز بیشتری دارید.

2- رویکرد تعاملی و تکنولوژیک: این سبک از تزیین غرفه نمایشگاه، بر استفاده از فناوری های مدرن (مانند واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، نمایشگرهای دیجیتال، ویدئوهای تعاملی و … ) در جلب توجه مخاطب تمرکز دارد.

3- رویکرد پایدار (Sustainable): غرفه آرایی پایدار با تمرکز بر محیط زیست، مدیریت پسماند و مصرف کم انرژی پیاده سازی می‌شود. این سبک از غرفه آرایی نمایشگاهی، بر ایجاد تصویر مثبت برند به عنوان مزیت رقابتی تاکید می‌کند.

4- رویکرد پرستیژی: اصول غرفه آرایی لوکس یا پرستیژی نمایشگاهی بر نورپردازی حرفه‌ای، توجه به جزئیات و تجهیزات به مراتب گران قیمت تر تمرکز می‌کند و بازدیدکنندگان هدف محدودتر اما با حاشیه سود بالاتری دارد.

سوالات متداول در مورد طراحی غرفه نمایشگاهی:

طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی چگونه انجام می‌شود؟

توصیه می‌کنیم که طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی را برون سپاری کنید و  در عین حال از شرکت‌های طراحی بخواهید تا چیدمان و تزیین غرفه نمایشگاه را متناسب با کسب و کار و تم نمایشگاهی شما، سفارشی‌سازی کنند.

قیمت غرفه آرایی نمایشگاهی چقدر است؟
هزینه دیزاین غرفه نمایشگاهی با توجه به سبک طراحی، متراژ غرفه، نوع صنعت و فاکتورهای متعدد دیگر تعیین می‌گردد. برای اطلاع بیشتر از جزئیات هزینه ای با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

آیا برای غرفه آرایی نمایشگاهی احتیاج به فضای بزرگ است؟
بسته به نوع کسب و کار باید در نظر بگیرید که کدام نوع غرفه نمایشگاهی با برند شما مطابقت دارد. غرفه بزرگ همیشه بهتر نیست. ما به تجربه دریافته‌ایم برای مواردی همچون غرفه‌های غذایی یا غرفه‌های تست محصول جدید، طراحی خلاقانه و چیدمان غرفه نمایشگاهی کوچک موثر‌تر است.

کدام رویکرد غرفه آرایی نمایشگاهی موثرتر است؟
با توجه به نوع صنعت، رویکرد طراحی و تزیین غرفه نمایشگاه متفاوت است. با این حال ایده‌های دیزاین نمایشگاهی عمدتاً بر روی طرح‌های مینیمالیستی متمرکز می‌شوند تا پیام بازاریابی به گونه‌ای ساده و مقرون به صرفه به مخاطبان هدف انتقال پیدا کند.

مهم‌ترین اصول غرفه آرایی نمایشگاه کدام‌اند؟
به دنبال دیزاین‌های سفارشی شده متناسب با سازمان خود باشید. اطمینان حاصل کنید که لوگوی شما همیشه قابل مشاهده است. همچنین دیزاین و تزیین غرفه نمایشگاه باید پیام بازاریابی شما را به وضوح به مخاطب برساند.

آیا گل آرایی نمایشگاهی در جلب توجه مخاطب موثر است؟

گل آرایی غرفه نمایشگاهی ارتباط بصری بازدیدکنندگان را تقویت می‌کند و با القا حس تازگی، مخاطبان را برای مدت زمان بیشتری در غرفه نگه می‌دارد. اگر سبک طراحی پایدار (به عنوان یکی از ترندهای غرفه آرایی نمایشگاهی سال 2024) را انتخاب کرده‌اید، از اهمیت گرین وال و گل آرایی نمایشگاهی غافل نشوید.

مجله اون با من

آخرین اخبار و مقالات ما را در اینجا مشاهده کنید
چگونه در نمایشگاه بین المللی تهران غرفه بگیریم ؟ | راهنمای صفر تا صد

چگونه در نمایشگاه بین المللی تهران غرفه بگیریم ؟ | راهنمای صفر تا صد

چگونه در نمایشگاه بین المللی تهران غرفه بگیریم؟ بدون شک این سوال یکی از رایج‌ترین سوالات کسب‌وکارها و شرکت‌ها در زمینه نمایشگاه بین‌المللی تهران به شمار می‌رود. جهت دریافت غرفه ابتدا باید اطلاعات کاملی از

ادامه مطلب ←
پیمایش به بالا